Déšť namrzající na silnicích sokolovského regionu zaměstnává silničáře. Technika operovala na komunikacích z neděle na včerejšek takřka nepřetržitě. Dispečer Josef Bulka nicméně včera hlásil sjízdnost všech silnic. „To s maximální opatrností, protože vývoj počasí nasvědčuje tomu, že déšť bude i nadále namrzat,“ uvedl.

Silničáři ošetřovali namrzlé silnice solí. Déšť ji však na některých místech spláchl. „To nám práci trochu komplikovalo,“ poznamenal Bulka. „Navíc silnice opravdu rychle namrzaly. To se stalo osudným několika řidičům,“ doplnil.

Jeho slova potvrzuje i mluvčí sokolovské policie Andrea Kávová: „Jízdu na zledovatělé silnici podcenila řada řidičů. Už v pátek se u Tisové srazila tři auta. Viníkem byl osmnáctiletý mladík, který podcenil počasí. Svou roli tam sehrála i mlha.“

V neděli si pak lehké zranění vyžádala i nehoda v Rovné. Šestadvacetiletou řidičku z Nové Vsi překvapilo po projetí zatáčky náledí. Dostala smyk a vyjela s autem mimo silnici, kde se s ním převrátila na střechu. Přitom se ještě auto srazilo se stromem, dřevěným záchodem a kůlnou na dřevo.
Současný charakter počasí by podle meteorologů měl vydržet až do středy.