Na sídlišti Vítězná totiž volně pobíhal leguán. Ještěra o velikosti téměř jeden metr si ještě tentýž den vyzvedl jeho majitel.

„Hlídka byla kontaktována s tím, že se v okolí obchodu s potravinami na sídlišti Vítězná pohybuje leguán. Strážníkům se podařilo ještěra odchytit a díky sdílení na facebooku si ho ještě ten den vyzvedl jeho majitel. Jinak bychom zřejmě leguána předali do dočasné péče do zverimexu Pajtaš," informoval velitel městské policie Petr Kubis. Podobné případy v Sokolově přitom podle něj nejsou ojedinělé. „Nedávno například strážníci odchytili chameleona, který se podle slov jeho majitelů toulal na svobodě měsíc. Setkali se třeba ale i s hady, papoušky a dalšími zvířaty. Odchyt jim nedělá potíže, všichni absolvovali kurz na veterinární fakultě univerzity v Brně," prozradil Kubis s tím, že mezi odchycenými zvířaty přesto stále drtivě převažují psi a kočky.

S netradičními odchyty se setkala i městská policie v Chodově. „Jsme sídlištní město, takže se občas stane, že chovatelům nějaké zvíře uteče. Setkali jsme se s odchytem hadů, nejčastěji škrtičů. Nebo třeba papoušků. Kuriozitou pak byl nedávný odchyt kozla," uvedl velitel chodovských strážníků Ladislav Staněk. Přiznal, že u odchytů takových zvířat jde často o improvizaci a velké osobní nasazení. „Jsme vybaveni spíš jen na odchyt psů. Snažíme se tak hlavně nezranit zvířata ani sebe," uzavřel Staněk.