Traumatologové chirurgického oddělení Nemocnice v Karlových Varech operovali v noci na středu 42letého pacienta, kterého přivezla záchranná služba s mnohočetnými poraněními po pádu z více než šestimetrové výšky. Po zajištění na anesteziologicko-resuscitačním oddělení a vyšetření na radiodiagnostickém oddělení na spirálním CT u něho lékaři diagnostikovali pohmoždění plic, obličeje, zlomeninu křížové kosti a tříštivou zlomeninu stehenní kosti zasahující do kolenního kloubu.

„Pacienta operovali téměř čtyři hodiny a při náročné operaci zlomeniny stehenní kosti jsme použili spolu s dalším instrumentáriem i speciální kovovou dlahu, díky níž jsme úlomky kosti zajistili,“ popsal traumatolog MUDr. Josef März.

Pacient je nyní hospitalizován na JIP chirurgického oddělení Nemocnice v Karlových Varech a jeho stav je stabilizovaný. „Díky použitému implantátu i možnosti operačního řešení v časné fázi po úrazu předpokládáme, že úraz nezanechá u pacienta závažné trvalé následky,“ podotkl operatér MUDr. Josef März s tím, že se pacient bude léčit asi pět měsíců.