„Máme s manželkou recept na tři měsíce dopředu,“ uvedl důchodce Felix Jamrich.
V lékárnách mají tedy nyní napilno. „Od rána do večera máme plno. Lidé chodí hlavně s recepty,“ potvrdila Hana Křesadlová ze sokolovské lékárny Arcanum – Pentakis. „I u nás se tvoří fronty více než jindy, protože se všichni chtějí dopředu předzásobit,“ připojuje se i lékárnice z hornoslavkovské lékárny Arnika Maria Čerňavská.


Ordinace lékařů se tak v poslední době plní hlavně pacienty, kteří chtějí kvůli zdražování napsat recepty dopředu. „Lidé si chodí pro více receptů najednou. Máme ale určité limity, které nemůžeme překročit. Jenže to si lidé nechtějí nechat vysvětlit,“ uvedla sokolovská praktická lékařka pro dospělé Olga Krejčová. „Snažím se ale i tak vyhovět a předepisuji lidem léky tak, aby je měli alespoň do února,“ doplnila doktorka.


V předvánoční době lidé navštěvují lékárny více nejen kvůli zdražování. „Chodí také kvůli chřipce, protože se léčí sami, nebo zde kupují vánoční dárky,“ poznamenala sokolovská lékárnice. „Nejčastěji k Vánocům kupují například léky na klouby, vitamíny pro zvýšení imunity či na krásu,“ vyjmenovala Čerňavská