Zasloužená radost zavládla mezi žáky ze Základní školy v Královském Poříčí. Uspěli totiž v celostátní soutěži o nejhezčí vánoční výzdobu z vlnité lepenky. Jejich krabicový adventní kalendář oslovil porotu natolik, že škole přidělila první cenu. A co to pro děti znamená? „Kromě vítězství nám připadl i finanční příspěvek ve výši deseti tisíc korun na školní výlet,“ raduje se společně se žáky ředitelka královskopoříčské školy Šárka Morávková.

Pořadatelem již šestého ročníku soutěže je Svaz výrobců vlnitých lepenek, který usiluje o propagaci kartonu jako ekologického obalového materiálu.
„Výzdoba žáků z Královského Poříčí byla jednoznačně nejoriginálnější. Bylo vidět, že na krabičkách skutečně pracovaly děti a jejich činnost byla znásobena skvělým nápadem využít krabičky jako okénka k adventnímu kalendáři,“ přiblížil vítěznou práci zástupce organizátora akce Pavel Sobol.

Do celostátní soutěže se přihlásily základní školy z celé České republiky. „Hlavním cílem akce je propagace ekologického obalového materiálu – vlnité lepenky. Svaz každoročně realizuje několik projektů, které mají na nutnost ochrany životního prostředí upozornit,“ poznamenal Sobol.