Město však nečekají oslavy, ale mravenčí práce. Pozemků je totiž několik a nejsou zase až tak lukrativní. Březová se je pokusí pronajmout, směnit, popřípadě prodat.

„K celé věci jsme přistoupili z titulu řádného hospodáře a vrátily se nám pozemky. Jsou však spíše pro starost a ne pro efektivitu. Jedná se o kousky pozemků či cestičky. Nyní řešíme, jestli je prodat, či směnit. Je to práce navíc a téměř sisyfovská," říká starosta Březové Miroslav Bouda.

Březová bude postupovat podle hospodářského a lesního plánu. Radnici by se líbilo, kdyby pozemky směnila například za ty, které přiléhají k zastavěnému území. Další variantou by mohly být pozemky pro vedení turistických cest a cyklotras.

Například o stavební parcely zaznamenává Březová velký zájem. K již připraveným jedenácti se město chystá na dalších 22 až 25, které vyrostou v lokalitě na Výsluní. Nový územní plán řeší i cyklostezky, běžecké lyžařské trasy a okolní obce. Mezi ně patří Arnoltov, Černý Mlýn, Tisová, Kamenice, Kostelní Bříza, Lobzy a Rudolec. Zejména obce nad Březovou jsou vyhledávány vyznavači bílé stopy. Míří sem běžkaři z celého regionu.