A všude, kde ji představoval, mluvil o tom, že konec si nechal otevřený, protože v hlavě nosí volné pokračování. Už na podzim se tak čtenáři budou moci začíst do knihy Andělé usínají v New Yorku a dozvědět se, kam osud hrdiny z první knihy zavede tentokrát. A autor slibuje i překvapivé finále příběhu.

„Rukopis je hotový a už prošel i editorskými úpravami. Během léta dojde na finální korektury a pak nic nebrání tomu, aby text dostal knižní podobu,“ přeje si Milan Hloušek. „Na vydání druhého dílu se moc těším. Na podzim oslavím čtyřicítku, takže novou knihu považuji za dárek, kterým udělám radost nejen sobě, ale i spoustě dalších lidí. Tedy alespoň doufám.“

Mezi vydáním obou knížek došlo v životě autora k dost podstatné změně. Narodila se mu vytoužená dcera, a jak přiznává, určitě to ovlivnilo i jeho psaní. „Při psaní první knížky jsem si dopřál pohodu. Půjčil jsem si chatu v létě, trávil tam volno a psal. Teď to ale bylo jiné. Když jsem vozil kočárek, v hlavě mi to vířilo a přemýšlel jsem o knížce. Večer, když malá usnula, tak jsem si našel chvíli a psal,“ přiblížil s úsměvem peripetie píšícího tatínka. Přesto netrvalo ani půl roku a román byl na světě.

A jaké vyprávění hodlá autor čtenářům naservírovat? Hlavní linkou je dobrodružná cesta mladé ženy napříč současnou Evropou. Cíl má přitom jasný, vysvobodit svoji sestru z područí násilnického manžela. Pro mladou Portugalku se však plánovaná mise stane takřka nemožnou, když se dozví, že trýznitel je obávaným bossem českého podsvětí. Navíc sestru i s neteří drží na neznámém místě v Praze. „Kniha potěší nejen příznivce napínavého čtení, ale i milovníky cestování. Příběh plný neočekávaných zvratů se totiž proplétá žhavým Španělskem, Portugalskem, dále pak českou kotlinou, svéráznými Krušnými horami, aby vrcholil daleko za oceánem ve městě, které nikdy nespí,“ nastínil Hloušek. „Prozradit také mohu, že druhý díl má oproti první knize svižnější tempo a obsahuje více dramatických zvratů. Nový příběh je o andělech, snech, touhách, cestě za svobodou, taky o lásce i lidských neřestech.“

Knihu Andělé usínají v New Yorku opět vydává pražské nakladatelství Krigl. K dostání bude při autorských čteních a také v běžné distribuční síti.