V Sokolově se letos vzhledem k vládním koronavirovým opatřením neuskuteční velké slavnostní akce spojené s rozsvícením vánočního stromu, jako tomu bylo například vloni. To se dokonce na Staré náměstí snesli i andělé. Lidé si musí vystačit s online podívanou zprostředkovanou na internetu. tam mohu vidět, jak se v neděli 29. listopadu v 18 hodin spolu s vánoční písní Karla Gotta rozsvítí vánoční strom na náměstí Budovatelů. Ale už od 17 hodin bude z vedlejšího balkónu Hornického domu hrát a zpívat vánoční koledy a písně Irena Budweiserova. Živé vysílání začne v 16.55 hodin.

„Vánoční stromy letos ozdobily opět dvě sokolovská náměstí. Oba dva tentokrát pocházejí z městských zdrojů. Na Starém náměstí byl vztyčen strom, který rostl v areálu zdraví na Staré Ovčárně. Druhý, postavený na náměstí Budovatelů, je pro změnu z volnočasového areálu Bohemia,“ řekl mluvčí radnice Vladimír Meluzín.

Světelné obrazce nad městem, koncert legendárních Roháčů či výstava prací dětí z chodovské umělecké školy. Nejen to bude součástí letošního adventního programu v Chodově, který bude též přesunut do virtuálního prostředí.

„Letošní adventní setkání a popovídání při dobrém svařáku ve Staroměstské ulici si bohužel musíme odpustit. Nesejdeme se proto na náměstí, ale potěšíme vás tím, že některé akce přineseme on-line,“ uvedl Jiří Spěváček, jednatel Kulturního a společenského střediska, které program ve spolupráci se ZUŠ Chodov připravuje.

Sváteční atmosféru by měl navodit koncert legendárních Roháčů z Lokte. Jejich vystoupení z kostela svatého Vavřince budete moci sledovat v přímém přenosu v pátek 27. listopadu od 18 hodin v kabelové televizi na TV Chodov, FB a YouTube TV studio Chodov, popřípadě sociálních sítí města.

Série televizních přenosů bude pokračovat v neděli 29. listopadu v 18 hodin, kdy starosta města Patrik Pizinger společně s chodovskými faráři zapálí první adventní svíci v kostele sv. Vavřince.

O pár okamžiků později bude následovat koncert žáků ZUŠ a světelná show. Po tři hodiny (18-21 hodin) tak bude vidět prakticky ze všech částí města světelná projekce ze dvou věžových domů, která nad Chodovem vytvoří různé obrazce.

„Po tomto zahájení jsme připravili ve spolupráci se ZUŠ Chodov pravidelné adventní koncerty žáků, které budou odvysílány vždy v neděli v 18 hodin a zakončeny poslední adventní neděli koncertem učitelů ZUŠ. Za zmínku určitě také stojí připravovaný novoroční koncert Červených panterů. Jako hezký kulturní bonus v předvánočním čase budou odvysílány výstavy obrázků výtvarného oboru ZUŠ. Vše můžete sledovat na vašich obrazovkách,“ doplnil jednatel.

Letošní rozsvěcení vánočního stromku v Kraslicích bude pojato také netradičně. Pořádat ho bude Městské kulturní centrum, a to prostřednictvím živého přenosu. Rozsvěcení a doprovodný program budeme moci sledovat první adventní neděli 29. listopadu od 16 do 18 hodin.

„Prosíme vás, abyste využili této možnosti a užili si zahájení vánoční sezóny z pohodlí domova,“ říká ředitelka centra Alena Botlíková.

Zde postavili pracovníci technických služeb vánoční strom na náměstí ve středu. Podle nich letošní smrk pocházel z městských zdrojů. Ostatní informace a odkaz na přenos budou na sociálních sítích.

Nasát vánoční atmosféru a to osobně , budou moci Rotaváci. „Až půjdete první adventní neděli po obědě na procházku, zastavte se na úřadě. Budete si moci zakoupit výrobky našich občanů, třeba vánoční ozdoby a potom ochutnat svařené víno nebo rybí polévku. Tradiční rozsvícení vánočního stromu se bohužel z důvodu vládních nařízení letos konat nebude, ale aspoň na chvíli si tu atmosféru omezeně užít můžeme,“ vzkazují lidem pořadatelé. Zároveň ujišťují, že při adventní neděli na úřadě budou dodržena všechna nařízení vlády.