Fotografie z jeho dlouhodobého projektu jsou k vidění i na výstavě v atriu loketské knihovny. V rámci výstavy budou mít návštěvníci možnost zhlédnout i dokumentární životopisný film o této osobnosti, a to už den po jeho premiéře.

„Koupili jsme do knihovny knihu Kde domov můj. A protože se nedá dost dobře půjčovat lidem domů, je složena totiž z desítek grafických listů, napadlo nás, že bychom mohli z fotografií připravit výstavu,“ vysvětlil kurátor Expozice knižní vazby a knihovník Vladimír Kalný. Svolení autora knihovníci získali, a návštěvníci tak ještě týden mohou vidět fotografie, jejichž tématem jsou lidé bez domova, které Jindřich Štreit fotí poslední čtyři roky. „Jindřich Štreit má velký dar poetického vidění, což je na těch fotkách znát,“ poznamenal Kalný.

A na středu mají knihovníci v rukávu ještě jednu lákavou nabídku. „Dohodli jsme se s režisérkou životopisného dokumentárního filmu o Jindřichu Štreitovi Libuší Rudinskou, že bychom film Na tělo uvedli ve středu u nás v knihovně, a to den po jeho světové premiéře,“ zve Vladimír Kalný všechny zájemce. Film vznikal tři roky a kromě Štreitovy hvězdné fotografické kariéry poznají diváci i jeho životní nastavení, ponoří se do tajemství jeho vztahů s nejbližšími, budou svědky událostí jeho života, a některých dramatických událostí dokonce v přímém přenosu.

Projekce filmu začíná ve středu 28. února v 18 hodin, výstava je přístupná do neděle 4. března.