Sokolov – Reflexní obleky, speciální ošacení a vypadají skoro jako hlídka městské policie. Obyvatelé Sokolova se obrací na městskou policii, koho to nově potkávají ve městě. Přibyla snad další hlídka asistentů prevence kriminality?
Kdepak, správce majetku města, tak zní nová pracovní pozice Městské policie Sokolov. Lidé, kteří nemohli delší dobu sehnat zaměstnání, dostali novou pracovní příležitost. Pomáhají městu chránit majetek a zároveň by měli být prospěšní veřejnosti. Jejich pracovní náplň je opravdu bohatá, ohlídají místní zeleň, dětská hřiště, úklid pejskařů v parcích i pořádek na cyklostezkách. Prioritou budou nově otevřená hřiště.


„Jde o zaměstnance, které městská policie zaměstnala na základě poskytnuté dotace z úřadu práce a kteří delší dobu nemohli sehnat zaměstnání. Jejich hlavní náplní práce jsou následující úkoly – provádí pochůzky po městě a kontrolují funkčnost veřejného osvětlení, poškození laviček, odpadkových košů a dalšího mobiliáře města, zjištěné závady hlásí na městské policii. Provádí pravidelné kontroly dětských hřišť a sportovišť detektorem kovů a odstraňují nebezpečné předměty, zároveň kontrolují stav herních prvků. V zimních měsících budou provádět například čištění laviček a veřejných prostranství od sněhu a podobně," informoval za městskou policii velitel Petr Kubis.


V současné době zaměstnává městská policie pět těchto zaměstnanců. V nejbližší době by se ale pracovní místa mohla rozšířit o další tři.
Základní podmínkou pro uchazeče o tuto pozici je evidence na úřadu práce nejméně po dobu  pěti měsíců a čistý rejstřík trestů.
Noví zaměstnanci provádí i ostrahu zaparkovaných vozidel na městských parkovištích a pejskařům budou zdarma rozdávat sáčky na psí exkrementy.
Ve městě je poznáte právě podle nápisu na zádech Správce majetku města.
„Nápad chválím a řekla bych, že by se mohla inspirovat i další města, která bojují s vysokou nezaměstnaností. V Sokolově si lidé často stěžují na rozbité lavičky, nepořádek v ulicích nebo zničená hřiště, nyní si může tyhle věci samo město ohlídat. Řekla bych, že i hlídky prevence kriminality se ve městě ujaly, a myslím si, že i tady udělalo vedení dobře. Spolupráce města s úřadem práce je vždy dobrý krok," říká svůj názor Jitka Lukešová ze Sokolova.