Blokáda hranic trvala dvacet minut. Obešla se bez incidentů a kolapsu dopravy. Policie už před zahájením akce, kterou organizoval Blok proti Islámu a Úsvit Národní Koalice, kontrolovala projíždějící auta i chodce. Obdobně tomu bylo na německé straně, kde lidé procházeli důkladnými prohlídkami.

Protest začal asi s půlhodinovým zpožděním, kdy se čekalo na příjezd autobusu s protestujícími z Prahy. Na hranice dorazili i představitelé z německého protiimigračního hnutí Pegida, které kritizuje postoje kancléřky Angely Merkelové.

Ze 150 km vzdálených Drážďan přijela například i lékařka Theodora Mai, která označila politiku Merkelové za ´politiku nemocných hlav´. „Žili jsme v poklidném městě, kde se lidé nebáli. Nyní jsme denně konfrontováni se silně rostoucí drogovou kriminalitou, roste počet znásilnění, sexuálních útoků a bohužel i počet vražd," řekla Mai, která kvůli nespokojenosti s migrační politikou vstoupila právě do hnutí Pegida.

„Masový import migrantů změnil ráz našeho poklidného města. Denně jsme svědky žebrání a poflakování se migrantů," doplnila. Právě proto prý objíždí příhraniční města a informuje o dění více ve vnitrozemí, aby lidé volali po ochraně hranic a zastavení proudu imigrantů.

Kvůli blokádě hranic odkláněla policie na německé straně dopravu, obdobně tomu bylo i z české strany, kde v koloně uvízlo několik desítek aut. Řidiči přitom protest respektovali. „Souhlasím s postojem Pegidy. Německá veřejnost je proti přílivu migrantů stále radikálnější, tak proč neprotestovat," řekla řidička Andrea Seidel.
I Češi byli v koloně trpěliví. „Nevím, co je to za spolek nebo za lidi, co tu protestují, ale migranty tu taky nechceme. Nějací jsou už v Klingenthalu a dobrý pocit z toho nemáme," řekla šofér, který se v době blokády vracel do Kraslic z nákupů v Německu.

Současně s Kraslicemi se blokáda uskutečnila i na hraničních přechodech Cínovec v Ústeckém kraji a v Českých Velenicích v Jihočeském kraji. Tam protestovaly dohromady asi dvě stovky lidí. „Vybrali jsme menší hraniční přechody, abychom neohromili například kamionovou dopravu. Chtěli jsme ale ukázat, že hranice bránit umíme," řekl za organizátory protestu David Štěpán.

Mezi protestujícími se objevila i řada obyvatel Kraslic. Ti neskrývali obavy s přílivu uprchlíků do příhraničí. V sousedním Německu už našlo azyl více než dvacet migrantů. Problémy tu ale s nimi nejsou. Starosta Klingenthalu Thomas Hennig však už před časem uvedl, že cítí nesouhlas ze strany obyvatel města, kdy podle klíče zemské vlády jeden uprchlík na tisíc obyvatel by jich tam mohlo najít nový domov celkem až devadesát. Město pro ně má připraveno 24 bytů.