Setkání se uskutečnilo v problémové lokalitě před restaurací Dukla na největším sokolovském sídlišti Michal. Setkání s veřejností s prioritním tématem bezpečnost bylo letos připraveno už potřetí. Stejná akce se konala už v dubnu v Nádražní ulici a poté v červnu na sídlišti Vítězná. Také před Duklou došlo na dotazy a připomínky všeho druhu.

"Lidé poukazovali například na problémy s parkováním na sídlišti a zajímali se, jak řešit některé sousedské vztahy. Škoda jen, že řada kritiků dění ve městě, kteří se ozývají mnohdy anonymně na sociálních sítích, možnosti prezentovat své připomínky takříkajíc naživo nevyužila," říká mluvčí sokolovské radnice Vladimír Meluzín.

Smyslem podobných setkání je neformální kontakt s obyvateli některých lokalit a řešení některých problémů při společném dialogu. Tématem setkání v minulosti bylo například dodržování obecně závazných vyhlášek města, zejména vyhlášky o veřejném pořádku, narovnávání sousedských vztahů, dodržování nočního klidu a pořádku v okolí domů.Další setkání je připraveno na 7. srpna od 15 hodin. Tentokráte to bude v Nádražní ulici v prostoru mezi dopravním terminálem a nádražní budovou ČD.