Konečně, mohou si říct nejen obyvatelé Sokolova, kterým ztrpčují život uzavřené mosty ve městě. Vedení radnice má pro ně příznivou zprávu. Hotovo má být do konce tohoto měsíce. A to u všech pěti mostů, na které dorazila dotace z Regionálního operačního programu Severozápad. Musely se tudíž začít opravovat najednou, což přineslo řadu komplikací chodcům i řidičům. Stěžují si většinou starší lidé, kteří v místě bydlí a musejí při cestě volit jinou trasu. Ptají se proto, kdy už bude dílo dokončeno.

„Zajímá mě, kdy už dokončí opravy mostů. Bydlím nedaleko jednoho z nich a musím to celé obcházet. Jsou dny, kdy na mostě nevidím ani jednoho dělníka," rozčiluje se jeden ze sokolovských seniorů. „Pětice zmíněných mostů má být dokončena do konce října tohoto roku," potvrdil vedoucí odboru správy majetku Pavel Beran. Provoz na nich se bude spouštět průběžně. Jde o mosty v ulici Jednoty přes řeku Ohře, dále most na nábřeží Petra Bezruče přes Lobezský potok, most před hlavním vchodem sokolovské radnice, čtvrtý je u brány Borců sokolovského Baníku a pátý je u Areálu zdraví.

Lidé se také ptají, zda je někde problém, či zda mají práce pokračovat tímto tempem. Vedení města je ujišťuje, že jde vše podle harmonogramu, až na jeden problém.
„Rekonstrukce probíhají relativně dobře, jediný problém se nám vyskytl na mostě v ulici Jednoty. Ten byl dost zásadně poškozený, což se zjistilo po jeho odkrytí. Budou se muset vyměnit ložiska, což nebylo v rozpočtu na tuto akci," řekl místostarosta Sokolova Karel Jakobec.

Běžné je i to, že nejsou někdy vidět žádní dělníci. Běžný postup velí například u vyrobeného betonu počkat na jeho takzvané dozrání. Pak teprve přijdou na řadu další technologie.