Na území Sokolovska vznikla nová regionální značka s názvem Original product of Sokolovsko. Tato značka označuje především řemeslné výrobky, zemědělské a potravinářské produkty či umělecká díla pocházející z regionu Sokolovska. Cílem fungování této značky je podpora místních producentů.

„Druhou výzvu pro podávání žádostí o udělení této značky vyhlásil Mikroregion Sokolov – východ. Loni byli například certifikováni čtyři regionální výrobci a získali tak oprávnění k užívání této značky," sdělila Dagmar Hůrková, koordinátorka regionální značky. Žádost o udělení značky se odevzdává do infocentra na statku Bernard v Královském Poříčí nejpozději do 29. května do 18 hodin.

Zároveň probíhá i zajímavé hlasování na www.sokolov-vychod.cz. Hlasovat v soutěži může každý do 31. května tohoto roku. „Od 2. dubna 2015 bylo spuštěno internetové hlasování v prvním ročníku soutěže Tradiční výrobek roku. Cílem soutěže je získat přehled o zajímavých produktech na území Sokolovska, propagovat je a motivovat výrobce, aby v dalším roce usilovali o získání značky Original product of Sokolovsko," upřesnila Hůrková.

V letošním roce bylo do soutěže přihlášeno celkem pět regionálních výrobků ze Sokolovska. „Myslím si, že jakákoliv podpora živnostníků, zemědělců a malých firem je důležitá," říká Pavel Stejskal ze Sokolova.