Hry jsou poučné a zároveň nabízejí možnost přispět zahradám na transparentní účet. Pozadu nezůstala ani samotná škola. A protože hry jsou jen u počítače či telefonu, rozhodli se celou akci rozšířit do přírody.

V sobotu ji přišli podpořit lidé na několik míst. Jedním z nich bylo i okolí hradu Hartenberg. Škola tam uspořádala Psí stezku a rodiny, které dorazily se tak mohli projít na čerstvém vzduchu a na místě přispět do kasičky právě na zoologické zahrady, které to v současné době nemají vůbec jednoduché.

„Velmi příjemně nás překvapilo, jak lidé pozitivně na Honzův nápad reagují. V sobotu bylo na účtu jen z únikových her 55 tisíc korun. K těmto financím přidáme i vybrané peníze z akce, která se koná na několika místech,“ řekla ředitelka 2. ZŠ v Sokolově Petra Šišková, která spolu s ostatními na Hartenberg dorazila osobně.

V okolí hradu připravili stezku, která měřila zhruba tři kilometry a cestou si mohli účastníci zkusit vědomosti u několika připravených otázek. A jelikož šlo o psí stezku, byly většinou o chlupatých kamarádech člověka. „Přijde mi to jako dobrý nápad. Navíc jsme se prošli v přírodě což je fajn,“ řekl šesťák Štěpán Pavlíček ze stejné školy.

Sbírka bude pokračovat zhruba do Velikonoc. Kdo chce pomoci může přispět jakoukoliv částkou na transparentní účet 2601957552/2010. A jak uvedla ředitelka školy není to vše. „Honza chystá ještě on-line přednášky. Hlavním tématem budou zoologické zahrady v ČR. A pro ty mladší chystá přednášky o ptácích, které můžeme vidět na krmítku,“ dodala Šišková.