Mnoho obyvatel Karlovarského kraje nadále vyráží na procházky do přírody bez povinné ochrany úst, shromažďují se, o čemž svědčí i nedělní situace z karlovarského volnočasového areálu Meandr. Bylo tam v neděli kolem 16. hodiny poměrně rušno a návštěvníci vytvářeli i početné skupiny, aniž by měli respirátory. podobné to bylo i na jiných místech kraje. Policisté tak za uplynulý víkend na území Karlovarského kraje udělili 314 pokut. "Ve spolupráci s dalšími složkami provedli téměř 10 000 kontrol všech platných opatření, při nichž zjistili 769 porušení," informovala v pondělí mluvčí policie Kateřina Krejčí.

Pokutu příkazem na místě policisté uložili ve 180 případech, a to za porušení mimořádných opatření ministerstva zdravotnictví, ve 134 případech šlo o porušení krizových opatřeních. "Nejčastěji jsme zaznamenali porušení povinnosti ochrany horních cest dýchacích. Kontroly všech platných opatření provádíme důsledně a ve zvýšené intenzitě. Občané kontroly respektují a do současné doby jsme nemuseli v souvislosti s těmito kontrolami řešit žádné narušení veřejného pořádku," pokračovala Krejčí.

Dodala, že do opatření je nasazeno maximum policistů, kteří kontrolní činnost přizpůsobují aktuální situaci. "Nemůžeme být všude a pořád. V místech, kde v konkrétní době neprobíhají kontroly, jde především o tom, aby hlavně lidé byli zodpovědní a dodržovali platná opatření," vysvětlila.

Lidé přiznávají, že jsou pro ně opatření už únavná. "Nic z toho nedává smysl. Mám tři děti, dvě jsou rok doma a nyní zavřeli i školky. Musím chodit do práce, učit se s dětmi. Žádný význam to nemá, jen jsou všichni naštvaní. Roušky a respirátory nám ničí zdraví, ale to jistě nikoho nezajímá. Nikdo neposlouchá, co říkají vědci a lékaři. Nemá smysl to tady rozebírat, jelikož někdo je pro někdo zase proti. Já nošení respektuji, ale u dětí ne. Chudinky jsou že všeho vyjukaní a nasazovat roušky jim venku nehodlám. Proto jsou venku, aby dýchaly vzduch a ne bakterie z roušek," reagovala jedna z maminek, jejíž děti byly na Meandru bez roušek.