Zatímco někde člověk nenarazil na živou duši, jinde se musel lidem doslova vyhýbat. „Chtěli jsme se v sobotu odpoledne podívat na Vysoký kámen u Kostelní. Je tam krásná skalní vyhlídka, kde jsme ještě před pár lety či měsíci nepotkali nikoho. Nyní jsme se po příjezdu na místo, kde se dá zaparkovat, ihned otočili a jeli pryč. Kde jindy stojí jedno auto majitelů blízkého domu, bylo vozidel zhruba patnáct, polovina z toho pražské značky,“ říká Ladislava Fedorová z Kraslic. Naproti tomu například na bublavské rozhledně Bleiberg nebyl nikdo. Parkoviště pod kopcem, které bývá plné, bylo prázdné. Stála na něm tři auta. Při procházce pak redaktor Deníku potkal dva cyklisty. Příjemné počasí zaplnilo i zahrádky. „Slíbil jsem dětem bazén na léto, tak musím máknout s krumpáčem a lopatou. Kopu totiž jámu, abych ho mohl zapustit do země,“ řekl o víkendovém relaxování Jiří Lang ze Sokolova.

Na cesty vyrazilo také nespočet cyklistů. „Počasí k tomu přímo vybízelo. V neděli jsem skočil na horské kolo a trochu protáhl tělo v terénu. Bylo to fajn,“ říká cyklista Radek Sotola.

Svůj oblíbený koníček si nenechal ujít ani Jaroslav Sloboda z Kraslic. Spolu se svým synem vyrazil na oblíbený plac, kde trénují takzvaný stunt riding neboli motocyklové kaskadérství. „Konečně pěkné počasí. V sobotu jsme užívali sluníčka a trochu řádili na motorce. Pomalu předávám rady synovi,“ smál se Sloboda.