"Účastníci předchozích ročníků i noví běžci tak s dalšími závodníky v Praze podpořili druhou šanci pro lidi, kteří si odpykali trest odnětí svobody a snaží se o návrat k normálnímu životu. To vše pod heslem Uteč předsudkům," vysvětlila mluvčí věznice Petra Bělíková.

Yellow Ribbon Run je osvětovou akcí, která se v ČR dělá od roku 2016. Jejím cílem je integrace lidí s trestní minulostí, zejména odbourání předsudků a osvěta společnosti, která y měla umět dát šanci na nový začátek.

Zajišťuje jej platforma složená z neziskové organizace RUBIKON Centrum, Probační a mediační služby a Vězeňské služby ČR.

Se žlutou stužkou běželi lidé po výkonu trestu, zaměstnavatelé i pracovníci státních a neziskových organizací. Akce se zúčastnil ambasador běhu - herec, scenárista a filantrop Petr Čtvrtníček. Odstartoval jej představitel titulní role ve filmu Zátopek herec Dejvického divadla Václav Neužil.

Na akci vystoupily vězeňské kapely - pankrácká vězeňská kapela PanKRAT´s Band a kuřimská kapela Wsedě. Součástí tohoto tělesa je i Petr Čtvrtníček, který v úterý pro hosty závodu navíc připravoval originální občerstvení.

"Fandit kynšperskému týmu přijela i ředitelka věznice Martina Gänsel a její první zástupce Ladislav Pokorný," dodala Bělíková.