Nemalou měrou tomu přispěli lidé, kteří tento projekt podpořili vhozením papírových žetonů v jednom ze sokolovských supermarketů v rámci známého projektu Vy rozhodujete, my pomáháme.
Člověk vypne a odpočine. není výjimkou, že zde některý z klientů dokonce usne,“ říká jedna ze zrakově postižených žen, která nechce být jmenována.

Sokolovské středisko TyfloCentra Karlovy Vary děkuje všem sokolovským občanům za podporu svého projektu Relaxace nevidomých a za každý vhozený žeton v sokolovské pobočce Tesca v programu Vy rozhodujete, my pomáháme.

Předání šeku.

„Díky vašim 31029 hlasům jsme v letošním roce obsadili druhé místo a v červenci převzali šek na 16 000 korun, který byl použit na vybavení multismyslové relaxační místnosti,“ říká ředitelka TyfloCentra Pavlína Lišková.

Finanční částka byla použita na vybavení místnosti, konkrétně na zakoupení relaxačních křesel, akupresurního chodníku, pomůcek k aromaterapii a dalšího vybavení pro klienty se zrakovým postižením. Klienti tak mohou již pravidelně relaxovat v rámci sociálně aktivizačních služeb, relaxace nabízí prvky aromaterapie, muzikoterapie, arteterapie a jiných činností.

Klientů je zhruba dvacet a kromě relaxační místnosti, kterou mají zdarma, mají na programu i jiné aktivity. Velmi oblíbené jsou například schůzky ve společenské místnosti, kde spolu hrají hry.
Slepotou pro ně prostě život nekončí. Pomáhá jim v tom především vlastní vůle a trpělivost, ale také řada podobných aktivit, které jim usnadní běžný život.