Ačkoliv je Deny již mimo ohrožení života, utrpěl četné zlomeniny a bude možná muset podstoupit operaci. Štěně, jehož dočasným majitelem se stal Petr Prokeš ze záchranné a odchytové služby pro zvířata, bude navíc časem muset hledat nový domov.

„Štěně Denyho se nám podařilo získat od bývalé majitelky do péče a po psychické stránce si vede až překvapivě dobře. Vyšetření ale ukázala zlomeniny žeber, které odpovídají tomu, že na něj někdo šlápl. Dále zlomeniny obou předních nohou. Navíc se ukázalo, že štěně už má částečně zhojená stará zranění i od předchozího majitele. Vzhledem k tomu, že Deny ještě roste, byla by operace komplikovaná a je na posouzení odborníků, zda k ní vůbec dojde," informoval Petr Prokeš. Právě on psa po incidentu v Novém Sedle, o kterém Deník informoval, na popud policie odvezl k ošetření, které mu zřejmě zachránilo život.

Po incidentu se lidé začali spontánně přihlašovat s touhou pomoci. „Nadace Pes v nouzi nám proto poskytla transparentní účet, kam je možné peníze na pomoc Denymu zasílat," uvedl Prokeš. Z nich budou hrazeny faktury za veterinární péči. „Dále budeme na základě policejního vyšetřování vymáhat škodu na pachatelích. A do budoucna budeme Denymu určitě hledat nový domov. Teď to ale vůbec není na pořadu dne," uzavřel Prokeš.