Rovných 60 let od založení kulturního bohatství slaví tento měsíc město Horní Slavkov. Zdejší kulturní dům slaví velkolepé narozeniny. Lidem představuje bohatou historii a veřejná výstava i městské slavnosti ukázaly, že lidé na jeho slávu ještě nezapomněli.
Unikátní výstava potrvá až do konce měsíce října a už teď se může chlubit vysokou návštěvností. Lidé se zajímají nejvíce o kroniky a historické fotografie, na kterých jsou mnohdy zachyceni oni sami nebo členové jejich rodin.

„V roce 1954 byl slavnostně položen základní kámen k nové budově kulturního domu. Necelý rok po položení základního kamene, v Den horníků 1956, byl krajským tajemníkem KSČ za veliké účasti občanů Horního Slavkova slavnostně otevřen kulturní dům ROH Jáchymovských dolů. Jeho výstavba stála téměř 10 milionů korun. Protože trvalo delší dobu, než byl dům oficiálně otevřený, a lidé už chtěli mít kulturní místo, navštěvovali ho už před zahájením provozu. Ve skutečnosti byl tedy provoz ještě nezkolaudovaného a nedodělaného kulturního domu spuštěn v září v roce 1955," vypráví za městský kulturní dům ředitelka Soňa Kvasničková.  V době své velké slávy se mohl kulturní dům chlubit šesti sty místy, kavárnou, klubovými místnostmi, malým promítacím sálem a velkým otočným jevištěm. Nechyběl ale ani taneční sál, přednáškový sál, konferenční místnost, restaurace a knihovna.

Obrovské suterénní prostory měly sloužit jako případný kryt pro obyvatele a návštěvníky náměstí. Vzhledem k tomu, že se jedná o Hornický dům kultury, je vyzdoben mozaikami a reliéfy s hornickými motivy. „Na výstavě jsem se byl podívat o městských slavnostech, řekl bych, že je z ní cítit hodně socialismus, ale asi to k té době patří. Nehledě na to, že  kulturní dům sám o sobě taky patří do této doby. Určitě je zajímavá pro starší obyvatele Horního Slavkova a všeobecně pro pamětníky. Vidí, jak se zde žilo, a kulturní život ve městě, ten v dnešní době trochu upadl," svěřil se místní obyvatel Štěpán Kalužík. Jeho slova potvrzuje i vedení kulturního domu, v současné době prý  návštěvnost kulturního domu a divadla stoupá. V posledních letech ale o kulturu prý nebyl ve městě takový zájem jako z dob vzniku kulturního domu.