Čekám na signál, ten z nebe nepřichází, a tak čekám dál. Známým hitem české kapely NightWork by se, s trochou nadsázky, dala popsat situace některých občanů v Sokolově. Ti mají totiž potíže s příjmem televizního signálu, a obrátili se proto na město se žádostí o pomoc. Vedení Sokolova však tvrdí, že jim pomoci nemůže.

„Mohlo by město nechat vybudovat dokrývač televizního signálu 3. multiplexu DVB-T? Tento je vysílán z televizního vysílače Plzeň – Krašov a v řadě míst města je tento signál zcela nedostupný. Jde o centrum města – ul. K.H.Máchy, K.Čapka, K.H.Borovského, Jednoty, Tovární, novostavby a sídliště Vítězná, Alšova, Poláčkova a jiné," obrátil se na město jeden z občanů Sokolova.

„Na základě dotazů občanů města, kteří se obraceli na město Sokolov o pomoc při řešení problémů s dostupností televizního signálu, se starosta města Sokolov obrátil na Český telekomunikační úřad. Z odpovědi vyplývá, že obyvatelé lokalit, ve kterých je problém s nedostupností televizního signálu, se musí obracet přímo na provozovatele konkrétních televizních programů," říká mluvčí úřadu Dagmar Mašková.

„Do působnosti Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) nespadá problematika pokrytí, tu si řeší provozovatelé televizních stanic sami. Úřad se zabývá rušením, degradací signálu. Pokud vznikne takovéto podezření, obraťte se na nás," radí lidem Pavel Koranda z ČTÚ.