Nespokojenost mnohých místních obyvatel s osudem dříve hojně využívaného areálu obnově zřejmě nepomůže. Označení „Soukromý pozemek" totiž stojí v cestě jakékoliv další úpravě. Podle zákona město nemůže na soukromém pozemku nijak zasahovat.


„Koupaliště získal do vlastnictví v rámci malé privatizace na počátku 90. let minulého století soukromý subjekt. Město ze zákona nemůže opravovat a financovat soukromý majetek, a tudíž se nemůže ani podílet na opravách koupaliště a bazénu," uvedl starosta Chodova Patrik Pizinger. Mnohé obyvatele osud oblíbeného koupaliště trápí. Chtěli by jeho obnovu, podle nich ve městě chybí plovárna.


„Dříve jsme měli saunu, bazén i koupaliště, dnes už nemáme nic. V jiných městech koupaliště mají. Tady se prodalo a máme smůlu. Pro rodiny s dětmi bylo ideální. Navíc s tím nikdo nic nemůže dělat, když ani není města," postěžovala si obyvatelka Romana Kratochvílová. Od výstavby plánovaného bazénu město upustilo, přiklání se k rozvoji přírodního koupaliště. „K rozhodnutí nestavět také přispěla kalkulace provozních nákladů, které by trvale zatížily město v objemu minimálně 2 miliony ročně," doplnil starosta. Město nyní pravidelně investuje do dílčích úprav a údržby přírodního koupaliště Bílá voda.

Autor: K. Čurlinová