Kvůli chybějícímu zábradlí bědují někteří senioři na nedávno otevřeném a zcela novém hřbitově v Březové. Někteří z návštěvníků žádají, aby ke schodům bylo nainstalováno zábradlí. Březovská radnice tvrdí, že hřbitov je bezbariérový. Vyjde však požadavkům vstříc a zábradlí, zejména kvůli bezpečnosti, nechá vyrobit.

Nutno však dodat, že doposud lidé pěli jen samou chválu. Zájem přemístit sem ostatky svých příbuzných projevilo velké množství pozůstalých. I zde se však objevily první připomínky.

„Jsem starší člověk a do schodů chodím špatně. Zábradlí by mi velmi pomohlo. Musím však dodat, že to je jediná vada či připomínka, co na zdejší hřbitov mám, to tam napište," ujišťovala jedna ze seniorek z Březové.

Vedení radnice slíbilo nápravu. „Při projektování hřbitova se myslelo na to, aby byl bezbariérový. Ke kolumbáriím a celým hřbitovem vedou cesty. Problém je v tom, že hřbitov je v mírném svahu, a tudíž by si návštěvníci museli po cestách zajít zhruba 150 metrů. Přes schody to mají kratší. Necháme vyrobit pomocná zábradlíčka," slíbil starosta Březové Miroslav Bouda.

Na hřbitově je třeba mít i atypickou techniku pro údržbu. A stále platí vize, že by radnice chtěla zřídit v tomto areálu malé zahradnictví se školkou pro okrasné dřeviny.