Třetí ročník Karlovarské ligy mladých hasičů v požárním sportu má za sebou polovinu závodů. Vedoucí pozici ve starších žácích si zatím drží družstvo z Horního Slavkova, které je celkovým vítězem i předchozích dvou ročníků. V mladších žácích pak v průběžném pořadí vede Březová, na kterou se dotahuje opět tým z Horního Slavkova.
Čtvrtý závod ligy se běžel v sobotu v Plesné a byl součástí Poháru starosty Plesné. Zatímco pohár v mladších žácích vyhrál Slavkov, do ligy se započítávaly obě dvě soutěžní disciplíny sobotního dne a v součtu byla lepší Březová. Ta si při štafetě dvojic připsala druhé místo s časem 95,74 vteřiny a v požárním útoku pak rovněž druhé místo s časem 25,3 vteřiny. Slavkov sice přesvědčivě vyhrál útoky s časem 22,6 vteřiny, ale už méně se dařilo při štafetě. Tu sice zaběhli slavkovští mladší žáci nejrychleji, zbytečné dvě chyby ale znamenaly trestné vteřiny a až čtvrté místo. V součtu si tak do ligy započítají druhou příčku za první Březovou. Na dalších místech pak skončily Plesná a Mezirolí.
Ve starších žácích se žádné překvapení nekonalo. Štafetu i útoky s velkým náskokem vyhrál Horní Slavkov. V útocích si ale družstvo věřilo ještě na lepší čas, a i když se jejich 16 vteřinám nikdo ze soupeřů ani nepřiblížil, Slavkov chce v letošním ročníku ligy pokořit i hranici patnácti vteřin. Další možnost bude mít v neděli v Jáchymově, kde liga pokračuje. V Plesné za prvním Slavkovem skončilo domácí družstvo, třetí pak byl Jáchymov a čtvrté Mezirolí.
Oproti původnímu rozpisu ligy upozorňují pořadatelé na jednu změnu. „Příští víkend se měly konat závody v Ležnici. Ty ale odpadly,“ vzkazuje Tomáš Katzer z pořádajícího SDH Březová.