Lincoln CZ, který je součástí švédské skupiny SKF, zaměstnává v současné době již 380 lidí, hodlá přijmout ještě dalších 120.

Lincoln CZ je tak největším zaměstnavatelem v chodovském regionu. „Nevídaný boom poptávky táhne celá Amerika a Asie, zejména Indie a Čína, a hlavně větrné elektrárny," uvedl šéf Lincoln CZ Martin Zvěřina s tím, že tak existuje reálná šance, že se firma brzy ještě rozšíří. Největší problém je podle Zvěřiny sehnat kvalifikované zaměstnance. „Je nedostatek obráběčů na CNC strojích, konstruktérů i techniků," řekl.

Na Sokolovsku, které s nezaměstnaností dlouhodobě válčí, je Lincoln CZ silným podnikem, který už zde za téměř 20 let svého působení investoval téměř půl miliardy korun. Firma se může pochlubit také ojedinělým certifikátem Leed Platinum, který hodnotí vliv stavby a provozu na životní prostředí. Mnoho dalších úspěchů firmě při slavnostním otevření nové haly osobně popřála i švédská velvyslankyně Annika Jagander.

„Chodov má bohatou průmyslovou tradici, kterou bohužel poněkud narušil vývoj v 90. letech minulého století. Snažíme se ji ale obnovit a firma Lincoln CZ je nám v tom spolehlivým a fér partnerem," prohlásil starosta Chodova Patrik Pizinger.