BesedaDne 29. listopadu žáci 9. tříd besedovali o volbě povolání. Pracovník Úřadu práce v Sokolově pan Martin Duringer podal žákům podrobné informace o možnosti uplatnění na současném trhu práce.
Tato beseda navázala na akci související s volbou povolání Škola 2008, které se žáci v doprovodu třídního učitele a výchovné poradkyně zúčastnili o týden dříve.

NadílkaMěstský úřad Nové Sedlo ve spolupráci s učiteli 1. stupně uspořádal pro děti MŠ a1. stupně ZŠ Mikulášskou nadílku. Mezi děti zavítal do Městského domu Meteor Mikuláš a čert.
Děti jim předvedly kulturní program, za který je potom Mikuláš odměnil sladkým dárečkem – adventním kalendářem – věnovaným městským úřadem.
Toto kouzelné dopoledne zakončily děti diskotékou. Tato akce se jim moc líbila.

DivadloPředvánoční doba je dobou pohádek, a proto mezi naše nejmenší zavítalo Hudební divadlo Karlovy Vary s pohádkou O Lesníčkovi, která byla zaměřena na sběr odpadových materiálů, takže byla pro děti velice poučná.

Výcvik dravcůV úterý 18. prosince zavítal mezi nás pan Zaleš se svými dravými kamarády. Žákům obou stupňů předvedl výcvik těchto svých svěřenců, zároveň se děti seznámily s chovem těchto dravců a péčí o ně.

VýletyProsinec – doba betlémů, vánoční výzdoby a dárků. I letos se některé třídy rozjely na prosincové jednodenní výlety. Jedna cesta směřovala do předvánočních Karlových Varů do muzea, jiní zase navštívili sokolovské muzeum. Děti rovněž nakoupily drobné dárky, a tak Vánoce už mohly přijít.

FilmPoslední předvánoční den prožily děti v chodovském kině. Žáci 1. stupně se bavili při filmu Shrek 3 a žáci 2. stupně zase zhlédli film Harry Potter – Fénixův řád. A Vánoce mohou začít!

PlaváníDne 10. prosince proběhlo okresní kolo v plavání pro žáky 1. stupně. V sokolovském bazénu nás reprezentovali tito plavci: Michal Trefil, Ondřej Žiška, Milan Pešák, Ruda Pešák, Honza Procházka a Patrik Le. Podali pěkný výkon a nakonec skončili na 5. místě.
Dne 12. prosince proběhlo okresní kolo v plavání pro žáky 2. stupně. I oni závodili v sokolovském bazénu a žáci 6. a 7. třídy si přivezli 4. místo. O to se zasloužili: Radek Rychna, Bedřich Rychna, Radek Čikoš, Petr Mysík, Milan Mňatinoha a Eda Lakatoš.
Žáci 8. a 9. ročníku se také neztratili. Ti vybojovali 5. místo. Zde se o to zasloužili: Christian Mockl, Leon Petřík, Jiří Hanton, Tomáš Krautzberger, Pepa Čehák a Vašek Piras. Všem děkujeme za reprezentaci školy.

ŠachyPoslední soutěží v loňském kalendářním roce bylo okresní kolo žáků 1. stupně v šachu. Naši školu reprezentovali Lukáš Vítek, Ondřej Žiška, Patrik Janoušek, Patrik Le, jako náhradník Michal Trefil. Mladí šachisté svedli tuhé boje, nakonec obsadili 8. místo. Nejlepším šachistou byl Lukáš Vítek, který si poradil i s mistrem republiky. Děkujeme mladým šachistům za reprezentaci školy.

Olympiáda z českého jazyka

Koncem prosince proběhlo na škole školní kolo Olympiády z českého jazyka. Soutěžilo 9 žáků 9. tříd. Prvenství a zároveň postup do okresního kola si vybojovala Dominika Kottová z 9. B. V okresním kole jí budeme držet palce.