S nápadem přišel muzikant a obchodník Alexander Šipoš, který v současné době nově otevřel na loketském hradě stánek s medovinou a dalšími výrobky.
Nápad se vedení hradu zalíbil, na etiketách by prý  figurovaly i fotografie hradu. Návštěvníci mohou v současné době u stánku ochutnat 27 druhů čistě přírodní medoviny, kterou v dávných dobách pili již staří Keltové. Velkým letním hitem se mezi lidmi stala i ledově vychlazená konopná medovina. Medy, likéry, staročeské placky, ale i propolisové masti, léčiva, tinktury a svíčky z včelího vosku. To vše je na nádvoří loketského hradu nově k dispozici. Alexander Šipoš přišel s nápadem vyrábět medovinu přímo pro město Loket.

„Na více místech v České republice už něco podobného funguje. Nechal jsem prozatím vyrobit vzorové etikety s fotografií hradu Loket a tři druhy láhví, do kterých bychom medovinu stáčeli. Pokud by to vedení města schválilo, z každé láhve medoviny by šly do městské pokladny pochopitelně provize. Myslím si, že k Lokti a hradu medovina neodmyslitelně patří," říká Šipoš, který uzavřel s hradem Loket nájemní smlouvu na svůj stánek až do konce letošního roku. Jak dodává ředitel hradu Václav Lojín, rozšiřování stánkové nabídky hrad jen a jen vítá. „Vůbec se tomu nebráníme, když půjde o zajímavý stánek a bude zájem ze strany podnikatelů, plánujeme samozřejmě nádvoří hradu dál tímto způsobem ozvláštňovat. Bohužel mimo hlavní sezónu zas tak veliký zájem není," připouští Lojín.⋌ (kčr)