Politická krize vyvrcholila zásadními spory na ústřední městská témata, a tak na čtvrtečním zasedání loketského zastupitelstva oznámil starosta jediné: „Rozpadli jsme se!“

Už při příchodu do zasedací síně Městského úřadu v Lokti si návštěvníci mohli všimnout informační tabule s grafem a nápisem „Loket, dnes na téma krize“. „To namaloval můj syn,“ usmíval se místostarosta Petr Zahradníček (TOP 09). Lidé však začínali něco tušit. Také pohodová atmosféra rychle přešla do ponuré nálady. Zasedání zahájil starosta: „Musím oznámit, že ukončujeme koaliční smlouvu, naše práce není optimální. Často jsme se názorově neshodli a některým věcem společně nerozumíme. Pokusíme se co nejrychleji najít nějaké konsensuální řešení,“ vysvětlil Hlavsa.

Od novinářů pak směrem k plénu padla jasná otázka: Jaký je důvod rozpadu koalice? „Nemám k tomu co dodat. Dospěli jsme tam, že nemůžeme nadále spolupracovat. Nerozumíme si,“ komentoval Zahradníček. Další veřejné zasedání, na kterém se o celé situaci bude ještě diskutovat, naplánovali zastupitelé na 22. září. Do té doby se údajně dohodnou na dalším postupu. (kš)