Výstavu jejích kreseb a ilustrací můžete zhlédnout v atriu loketské knihovny. A něco trošku se naučit od známé výtvarnice pak bude možné během chystaného workshopu.

„Ilustrace mě hodně baví, obálky knih, plakáty, komiksy,“ svěřila se Lela Geislerová na vernisáži. Návštěvníky provedla výstavou a představila blíž svůj komiks Zen žen. „Komiksům se věnuju už zhruba 24 let. Asi nejvíc se mi líbí ta možnost vyjádřit příběh i obrazem. Je to ale hodně náročná práce, člověk je v roli jakéhosi režiséra. Musí vymyslet prostředí, jak budou vypadat postavy, jakou technikou to udělá,“ popsala.

Kromě komiksů ji velmi baví i ilustrace ke knížkám. „Z toho, co jsem udělala, mám hodně ráda knížku, co jsem dělala se sestrou Aňou – P.S. Je hodně přeplácaná, ale to mi vyhovuje, když je tam hodně obrázků,“ konstatovala Geislerová s tím, že spolupráce s jejími hereckými sestrami bude určitě pokračovat. Právě ke knize P.S. budou teď společně se sestrou dělat i diář. S mladší Ester zase připravují výstavu kaligrafií a fotografií jejich otce.

Návštěva Lely Geislerové v Lokti byla během vernisáže první, ale rozhodně ne poslední. V sobotu 15. června od 14 hodin tu povede workshop tvorby komiksů. Její výstava končí o den později. „A ráda bych se sem znovu podívala i s celou rodinou,“ dodala známá výtvarnice.

Program akce Hurá na hrad zaujal jak děti, tak dospělé.
FOTO: Pro onkoláčky vybrali na hradě přes dvacet tisíc