Zdeněk Bednář získal 10 z 15 zastupitelských hlasů. Místostarostou na plný úvazek je Petr Zahradníček (TOP Loket), který bude mít v gesci školství, organizaci kulturních akcí, energetiku, majetek nebo pravidelný monitoring drobných závad ve městě. “Jsme pyšní na to, v jakém stavu jsme město předali. Je připraveno i mnoho projektů jako Tovární ulice nebo hasičská zbrojnice a věřím, že se v nich bude pokračovat,” uvedl dnes již bývalý starosta Petr Adamec. “Nebylo to vždy mezi námi v rukavičkách. To město se ale někam posunulo, za to bych chtěl Petru Adamcovi poděkovat,” reagoval Zdeněk Bednář.

“Pro občany budu fungovat prakticky na zavolání, můj telefon je na webu města, rád se s každým sejdu,” sdělil mimo jiné Petr Zahradníček.

V Chodově oba politiky ve funkcích jednomyslně potvrdili nově zvolení zastupitelé 19. října na ustavujícím jednání. V prakticky stejném složení bude pracovat i rada města, kterou tvoří šest zástupců Místních, tedy Patrik Pizinger, Luděk Soukup, Karel Matička, Josef Vacek, Marcel Vlasák, Martin Voleman, a jeden zastupitel za SRDCEM PRO Jiří Tureček.

Zastupitelé 19. října navolili také členy čtyř výborů - kontrolního, finančního, volnočasového a osadního pro městkou část Stará Chodovská. Každý výbor (kromě osadního) má nově devět členů, své zástupce do nich totiž vyslaly i strany a hnutí, které ve volbách neuspěly.

Předsednické křeslo kontrolního výboru v Chodově tradičně připadá opozici a podle všeho do něj měl usednout lídr chodovského hnutí ANO Pavel Srba. Ten však několik hodin před ustavujícím zasedáním na svůj mandát rezignoval. Jeho místo v zastupitelstvu tak zaujme náhradník.