„Vyřešit parkování je pro nás prioritou," potvrdil místostarosta Lokte Petr Zahradníček. „Jsme město orientované na cestovní ruch, vymýšlíme další a další akce, což s sebou nese zvýšenou návštěvnost hradu, centra a koncertů v amfiteátru, a my musíme zajistit plochy na parkování," doplnil.
Jednou z variant je vybudování parkoviště v Nádražní ulici. To by poskytlo jak parkovací místa pro návštěvníky, tak rezidenční stání pro obyvatele Mírové ulice.

„Fungovalo by ve stejném režimu jako parkoviště ve Sportovní ulici. Obyvatelé z Mírové by tam měli svá stálá místa a kapacitně by tam vzniklo místo pro dalších 100 až 150 aut pro návštěvníky," upřesnil místostarosta Zahradníček. Počítá se i s osvětlením a zabezpečením kamerovým systémem.

Další záchytné parkoviště pro návštěvníky akcí by mohlo vzniknout u železniční zastávky směrem na Horní Slavkov, kde zatím probíhají jednání o odkoupení pozemku se Správou železniční dopravní cesty (SŽDC).

Město má v záloze i další dvě vize, jak řešit parkování po dobu nejnavštěvovanějších akcí, pokud by se parkoviště vybudovat nestihla. Jednou je zjednosměrnění obchvatu kolem Lokte. Auta by pak mohla stát podél silnice. „O zjednosměrnění jednáme s dopravním inspektorátem. Vznikla by tak místa pro dalších 150 až 200 aut, maximálně i 300," přiblížil Petr Zahradníček.

Jedním z řešení je vybudovat odstavnou plochu na pozemku u výjezdu z D6, u tzv. finských domků. Návštěvníky by pak pendlbus svážel do města, nebo mohou pohodlně dojít do centra po nově vybudovaném chodníku.

Plocha pro odstavení automobilů je i v areálu motokrosu, i když ta už je dál od centra města a amfiteátru. „Zabýváme se tím, protože to řešit musíme, a tohle jsou cesty," uzavřel místostarosta Petr Zahradníček.

Autor: Lucie Žippaiová