Pohlednice královského města Loketzískala na brněnském veletrhu cestovního ruchu GO Regiontour, který se konal v závěru uplynulého pracovního týdne, druhé místo v soutěži o nejhezčí turistickou pohlednici České republiky za uplynulý rok.

Autorem pohlednice je fotograf Ladislav Renner. Finále se zúčastnilo 140 pohlednic od 42 autorů, hlasovalo 89 odborných účastníků výstavy. Uvedla to Jana Pavlíková, mluvčí Karlovarského kraje.

Ten se na veletrhu představil výstavní expozicí ve tvaru kolonády na ploše 80 m2. Kromě nabídky publikací, map a propagačních předmětů Karlovarského kraje měli návštěvníci možnost ochutnat míchané nápoje s becherovkou, tradiční teplé lázeňské oplatky, ke koupi byly vonné svíčky ze statku Bernard v Královském Poříčí. „Náš stánek má pravidelně hojnou návštěvnost, proto se každý rok snažíme nabídnout naše aktuální produkty cestovního ruchu. Letos je to v souladu s trendy vyhlášenými organizací CzechTourism nabídka zaměřená na církevní turistiku. Proto byl jedním ze spoluvystavovatelů Klášter premonstrátů Teplá a Dům kultury Ostrov, který prezentoval Posvátný okrsek,“ vysvětlila krajská radní Eva Valjentová, která společně s hejtmanem Karlovarského kraje Josefem Novotným vítala příchozí u krajské expozice.

Na letošním veletrhu Regiontour se představila například i infocentra z Karlových Varů, Sokolova a Chebu, Městský úřad Mariánské Lázně, muzea a galerie z regionu. Jako tradičně se na expozici podíleli zástupci Verkehrs Verbund Vogtland z Auerbachu.