Jak minulý týden Deník informoval, ukázkově nahlásila na tísňovou linku, že se v bytě kouří z trouby, díky čemuž zamezila možnému požáru. Hasiči ji za ukázkovou spolupráci, kdy dokonce šla hasičům i otevřít dveře panelového domu a dovedla je na místo, ocenili.

„Nejdříve jsem rychle volala rodičům a bratrovi, nemohla jsem se jim ale dovolat, a tak jsem hned vytočila tísňovou linku,“ vzpomíná Ludmila s odstupem pěti dní. „Učili jsme se to ve škole a také ve skautu, takže jsem věděla, co mám dělat. Hlavně bylo důležité zachovat klid,“ řekla. Hasičům přesně vylíčila, co se v bytě děje, a stačila ještě přivolat souseda, shodou okolností elektrikáře, který se o závadu na troubě postaral.

Sama Ludmila byla překvapená, že jí hasiči v čele s ředitelem těch sokolovských Pavlem Růžičkou přišli poděkovat. „Nemyslím si, že bych toho zase udělala tolik. Příště bych se zachovala stejně. Doufám ale, že žádné příště nebude,“ doplnila. Hasiči ale zdůrazňují, že Ludmila toho udělala dost. Právě špatná komunikace při hlášení na tísňové linky může být komplikací. ⋌