Léta slibů a záměrů s Dvoranou jako by nadobro zastavil čas, historická budova stále stojí v původním stavu. Město svůj boj o zdevastovaný objekt ale nevzdává, hodlá ho opravit stůj co stůj. Důvodem je i maximální kulturní využití všech možností, jako je hrad nebo amfiteátr. Loket nemá ani kulturní centrum, ani plesový sál, lidé nemají kde trávit volný čas. Vše by se mohlo změnit právě po znovuzrození Dvorany.

„Situace v našem městě je opravdu na hranici svých možností, jako jedni z mála nemáme kde pořádat společenské akce, jako jsou i maturitní plesy. Jsme jedním z nejkulturnějších měst v Karlovarském kraji bez kulturního centra, tomu já říkám paradox. Pokud nebudeme mít nárok na dotace, budeme ji muset opravit na vlastní náklady," říká starosta města Loket Zdeněk Bednář.

Pro město by ovšem podle starosty taková investice znamenala skutečně hlubokou díru v rozpočtu, a to i na několik let dopředu. Oprava takového objektu totiž vyjde přes 80 milionů korun.

„Počítáme s kompletní opravou celého objektu s tím, že bychom zachovali původní nádech celé budovy. Oprava bude náročná finančně, rozpočet by zatížila až na pět let. Dvorana je nyní kulturní památkou a doufáme, že se nám podaří dotaci získat i přes původní neúspěchy. Pokud ne, budeme rekonstruovat na etapy," doplnil starosta.

Autor: Klára Čurlinová