„Slibovaný bankomat se v současné době vyrábí a hotov by měl být do konce tohoto týdne. Nainstalován bude do konce měsíce května,“ slíbil starosta města Jaroslav Hlavsa loketským občanům při včerejším Dni s Deníkem, který se konal právě v Lokti.
Slibovaný bankomat by měl být opět nainstalován na loketském náměstí. Podle Hlavsy bylo při výrobě nutné jeho vzhled konzultovat i s památkáři.
Starosta také zdůraznil, že lidé o bankomat nepřijdou kvůli problému, který ve městě nastal v minulosti. Bankomat byl dříve nainstalován na soukromém objektu. Jeho majitel nezaplatil elektrickou energii, kterou mu pak odpojili. „Nebytové prostory na domě, kde bude nyní umístěn, jsou v majetku města. Proto již tento problém nehrozí,“ slíbil lidem Hlavsa.
Ten také reagoval na anketu zveřejněnou v mimořádném vydání Deníku, kde lidé poukazovali na nízkou úroveň kulturního vyžití ve městě. „V tomto směru souhlasím s občany a do budoucna uvažujeme o Dvoraně jako multifunkčním kulturním centru,“ doplnil.
Obyvatelé města by se prý mohli dočkat i kina, které by mohlo být ve Dvoraně. To ale není hlavním cílem radnice. „Jeho provoz je ale velmi nákladný. Naší prioritou je zajistit pro obyvatele Lokte zdravotní péči či zmíněný bankomat,“ uvedl místostarosta Lokte Rudolf Flaška. „Další prioritou je stavba nové školy,“ řekl Flaška.