A to staré z městského webu vymazalo. „Převažuje názor, že diskusi lze provozovat na Facebooku, kde město nenese odpovědnost za úroveň příspěvků, nemusí zaměstnávat nikoho, kdo by likvidoval sprosťárny, a koneckonců pro obě strany je to svobodnější,“ uvedl starosta Lokte Jaroslav Hlavsa.

Původně obdivovaná změna se však rázem dočkala vln kritiky. Zejména od občanů. „Fórum na Facebooku je chabá náhražka, na něm jsou už z podstaty především mladší ročníky a většina lidí na něj už ze zásady nikdy nepůjde. Kupříkladu z patnácti zastupitelů jsou na něm jen tři a ani pan starosta mezi nimi není,“ říká Vítězslav Adamec. I přímo na sociální síti lidé vyzývali vedení města, aby jim vrátilo staré fórum. „Jsem pro návrat na stránky. Tohle nemá žádnou úroveň,“ píše například Mario Šoltýs.

Proto se teď představitelé Lokte rozhodli k nápravě. Na základě podnětů občanů nechali původní podobu debatního fóra obnovit. „Chtěl bych tímto požádat všechny účastníky diskuse o korektnost, slušnost a věcnost jejich příspěvků a zároveň upozornit, že vulgarity budou administrátorem stránek průběžně odstraňovány,“ říká místostarosta Lokte Petr Zahradníček.

V současnosti tak občané mohou v Lokti využít fóra dvě – jedno na Facebooku, druhé na www.loket.cz. (kš)