Most přes řeku Ohři v Lokti si převezme město. Včera to potvrdil starosta Lokte Jaroslav Hlavsa i ředitel Krajské správy a údržby silnic Karlovarského kraje Petr Želechovský. Společně včera zahájili na opraveném mostě znovu provoz.
„Zahájili jsme jednání s městem, aby si most převzalo do své správy,“ řekl Želechovský.
Podle starosty Hlavsy se na tom usneslo už před několika lety i loketské zastupitelstvo. „Podmínkou ale byla rekonstrukce. Ta je nyní hotová, takže se k tomu budeme muset postavit,“ řekl Hlavsa.
Opravy mostu si vyžádaly investici ve výši 10 milionů korun. Loket přispěl částkou 560 tisíc korun především na veřejné osvětlení a dlažbu na chodnících. Zbytek peněz investoval kraj. V rámci opravy se dělalo hlavně odvodnění a nová izolace. Na most se pak vrátila původní kamenná dlažba.
„Mluvil jsem s místními domorodci, kteří výsledek opravy moc chválili. A to je to nejlepší vysvědčení,“ pochvaloval si starosta.
Loketský most je podle ředitele správy silnic druhým nejdelším v Karlovarském kraji. Původní řetězový most zde byl od roku 1833, o sto let později ho pak nahradil most betonový. „První rekonstrukci si most vyžádal po sedmdesáti letech. Teoreticky by teď měl vydržet dalších sedmdesát let,“ myslí si Želechovský.
O další údržbu se ale už bude starat město. „Tyto peníze byly posledními, které si mohl kraj dovolit investovat do tohoto mostu,“ upozornil včera náměstek hejtmana Karlovarského kraje Jan Zborník.