Nový koberec. Tak nazývají obyvatelé Lokte záměr tamní radnice, která se rozhodla pro předláždění náměstí. V současné době je zatím vše ve fázi příprav a žádostí o dotaci.

„Projektová dokumentace ke stavebnímu povolení na předláždění náměstí bude hotova do září,“ uvedl starosta města Jaroslav Hlavsa. Loket pak podle jeho slov počká na vyhlášení vhodného dotačního titulu. „Pokud zastupitelstvo zařadí předláždění náměstí mezi prioritní projekty a dotaci získáme, začne proměna náměstí už příští rok,“ poznamenal. Investice je podle něj už nutná, neboť v historickém centru města se dlažba místy propadá.

Někteří lidé si myslí, že součástí projektu by rozhodně nemělo být jen předláždění. „Zajímalo by mě, jestli se bude dělat i nové osvětlení. Myslím si totiž, že to dnešní je dost moderní na tak staré město, jakým Loket je,“ ptá se na internetovém diskusním fóru uživatel Robert.

Starosta Hlavsa vysvětluje, že součástí projektu bude i mobiliář. „To znamená lavičky, truhlíky, koše a pochopitelně i veřejné osvětlení pro celý prostor historické části města. Návrhy budeme projednávat na veřejném zastupitelstvu patrně již v červenci,“ informoval Hlavsa. Přiznal však, že bez získání dotace nebude město schopné záměr zrealizovat. (kš)