Celý víkend bylo poprvé v historii otevřeno uplynulou sobotu a neděli v Městské knihovně v Lokti. Stala se tak první a jedinou knihovnou na Sokolovsku, která vítá své čtenáře všech sedm dní v týdnu.
„Kvůli rozšíření otevírací doby i o víkendech jsme museli přijmout ještě jednu sílu,“ uvádí vedoucí knihovny Marcela Hadravová. „Chceme dát touto službou možnost využít prostory knihovny našim dojíždějícím čtenářům. Dále je to i jeden ze způsobů pro celé rodiny, jak v těchto zimních dnech příjemně strávit volný čas,“ doplnila knihovnice.

Jednou z těch, kteří v sobotu odpoledne navštívili knihovnu, byla například Margit Jíchová. „Využívám této možnosti kvůli výpůjčce knih, ale hlavně kvůli internetu. Budu se sem chodit učit s ním pracovat,“ sdělila čtenářka.
Dalším lákadlem nejen pro loketské čtenáře, ale i návštěvníky města je možnost prohlédnout si muzeum knižní vazby, které je umístěno v prostorách knihovny v přízemí tamní radnice na náměstí v Lokti. „Očekáváme, že této možnosti budou hojně využívat i turisté, kteří město navštěvují především v letních měsících,“ řekla dále Hadravová.

Od letošního února navíc odstartoval při městské knihovně provoz Herní klub. „Děti i dospělí mají možnost se pravidelně jednou týdně scházet a hrát různé společenské a deskové hry, pořádat turnaje a podobně,“ doplnila. „Začali jsme spolupracovat s Mensou a rádi bychom v deskových hrách pořádali společné turnaje s karlovarskou krajskou knihovnou, která má také o víkendech otevřeno,“ popsala plány do budoucna Hadravová.
Ve spolupráci se skauty z Jitřenky Loket pořádá knihovna dva herní dny pro děti i dospělé.
Ten první se koná již tuto sobotu 14. února od 10 hodin a druhý je ve stejnou dobu v pondělí 16. února. „Představíme vám spoustu nových her od společnosti Corfix a Albi, vysvětlíme pravidla a samozřejmě si budete moci hry vyzkoušet,“ láká návštěvníky Hadravová.

O podobné možnosti zatím námi oslovené knihovny neuvažují. „My máme otevřeno pouze ve všední dny. Víkendová otevírací doba by pro nás byla finančně i personálně náročná,“ řekla ředitelka sokolovské knihovny Daniela Drobečková.

Podobně je na tom i vedoucí knihovny v Březové.
„Samozřejmě bych ráda přivítala čtenáře i o víkendu, ale jsem tady úplně sama. Sloužit ještě o víkendech není proto možné,“ uvedla tamní knihovnice Jaroslava Remetová. „Navíc jsme se v letošním roce přihlásili k celostátní akci Noc s Andersenem, takže mám v současné době opravdu hodně práce. Nezapomínáme ani na naše nejmenší čtenáře, pro které připravujeme také množství nejrůznějších akcí,“ dodala knihovnice.