VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lomnice je vesnicí roku

LOMNICE - Starostou obce je Miloslav Matoušek

18.11.2008
SDÍLEJ:

Starosta Lomnice Miloslav MatoušekFoto: Deník/ Dita Urešová

Zástupci Sokolovského deníku se při svém putování po městech a obcích na Sokolovsku tentokrát zastavili v Lomnici. Obec se letos dočkala významného ocenění. Získala titul Vesnice roku v Karlovarském kraji. V úvodním rozhovoru s tamním starostou Miloslavem Matouškem pohovoříme o celkovém dění v obci. Jednotlivým tématům se budeme věnovat v průběhu tohoto týdne v naší nové rubrice U vás na návštěvě.

Mohl byste stručně pohovořit
o obci?
V červnu tohoto roku oslavila obec 669 let od svého vzniku, příští rok nás tedy čeká kulaté výročí. Obec má dvě části, a to Lomnici a Týn, a žije zde přes tisíc tři sta obyvatel. Na udržování místních tradic spolupracují občanská a zájmová sdružení společně s obecním úřadem. Mezi tradiční akce patří například občanský ples, dětský maškarní karneval, ples sportovců či Permonovy pivní slavnosti nebo Den dětí. Máme zde školu, mateřskou školu, o pořádek v obci se stará úklidová četa působící přímo pod obecním úřadem. Máme zde mnoho možností pro volnočasové aktivity našich občanů, například víceúčelové hříště či kulturní sál. Ten bychom chtěli zrekonstruovat a využívat pro další zájmové kroužky, například modeláře, stolní tenisty, svaz žen, myslivce a další.
Za titul Vesnice roku jste získali
finanční odměnu. Kolik peněz to je
a na co je použijete?
Obdrželi jsme jeden milion korun. Peníze chceme využít na opravu komunikace směrem na takzvanou ´malou´ Lomnici.
Jaké investiční akce se v Lomnici povedly a jaké máte plány
do budoucna?
Z programu zahlazování důlní činnosti se podařilo získat dotace na úpravy Lobezkého potoka, který protéká obcí. Pro nás je to velmi důležité, neboť koryto bylo zanesené a voda zaplavovala některé domy. Pokračování nás čeká i příští rok. Dále žádáme o dotaci na sběrný dvůr. Jedná se o investici za zhruba sedm milionů korun. Z osmdesáti procent by ji měla činit dotace z Evropské unie. Letos se nám také podařilo dostavět necelou třicítku nových bytů. Velmi rozsáhlou investiční akcí byla rovněž kompletní rekonstrukce našeho obecního úřadu, která byla dokončena před dvěma lety. Rádi bychom zrekonstruovali kulturní dům.
Částka by se však pohybovala kolem pětatřiceti milionů korun. Opravdu nerad bych obec zadlužil.
Pořádáte i nějaké kulturní akce
pro důchodce?
Samozřejmě. Patří mezi ně taneční večery s manželi Homolkovými. Zároveň chodíme jubilantům přát k narozeninám. Od šedesáti pěti let až do osmdesáti vždy po pěti letech. U občanů starších osmdesáti let chodíme každý rok. Naši pozornost věnujeme i našim dětem. Prvňáčci dostávají dárky, vycházející žáci zase mají rozloučení se školou. Pořádáme i pravidelné vítání občánků v naší nové obřadní síni přímo v přízemí obecního úřadu.

Autor: Dita Urešová

18.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Hledá se Talent města Nové Sedlo „Zlaté srdce“

Ilustrační foto

Prodavačka sebrala peněženku na paletě, zmizelo z ní 10 tisíc

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

SLEDUJEME ON-LINE

Volební místnosti se zavřely

/FOTOGALERIE/ Voliči v Česku rozhodovali o tom, jaké složení bude mít nová Sněmovna, a tím i budoucí vláda. Svými hlasy ovlivní také to, co přinesou příští zákony nebo jakou podobu bude mít státní rozpočet minimálně na příští rok. Určovat by to mohli zástupci 31 stran a hnutí, práh dolní komory ale v roli poslanců překročí jen menšina z nich.

Osobní auto začalo hořet za jízdy na dálnici. Posádka ohni unikla

Karlovarsko – Osobní automobil Renault začal v úterý odpoledne hořet na dálnici D6 u sjezdu na Nové Sedlo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení