Dopis díků až z africké Keni dostala minulý týden redakce Sokolovského deníku. Vloni se totiž zapojila do adopce na dálku přes Humanistické centrum Narovinu, které z peněz dárců umožňuje africkým dětem chodit do školy, což pro ně znamená naději na lepší život. O tom, že taková podpora má smysl, svědčí děkovný dopis napsaný babičkou čtyřleté Lucy Achieng. Právě tu si redakce Deníku vzala pod svá křídla.

„Chtěla bych vám poděkovat za věci, které jste jí dali. Také bych vám ráda řekla, že vás rádi přivítáme v naší vesnici. Velice na vás myslíme,“ napsala babička adoptované Lucy. Ta sice ještě psát neumí, ale za to ráda kreslí.

„Lucinka je sympatická holčička. Z Afriky nám poslali její fotku a obrázek, kde nakreslila nějaký domeček, auto a zřejmě i sebe. Osobně jsem potěšena, že můžeme platit její vzdělání. Její rodina na to totiž peníze nemá,“ řekla za redakci Lucie Kopková.

A jak adopce funguje? „Peníze se neposílají rodině dítěte, ale přímo škole nebo našim organizátorům v místě, kteří dětem nakoupí vše potřebné, zařídí zápis do nejvhodnější školy v okolí, zaplatí za něj školné a spolupracují s rodinou dítěte. V našem programu najdete děti od 3 let až po střední školu. Přestože dítě je ještě malé, mělo by navštěvovat školku, protože v Keni je mateřská škola velmi důležitou přípravou na vstup do školy, a to především kvůli angličtině,“ vysvětlují na svých internetových stránkách pracovníci humanistického centra. „Rozměr našich aktivit je opravdu rozsáhlý, a proto uvítáme jakoukoli podporu či pomoc,“ apeluje na veřejnost Simona Heřtusová z centra Narovinu.