Skicentrum Bublava na Sokolovsku už omezilo provoz. Lyžovat se ale dá ještě na Lesní sjezdovce se sedačkovou lanovkou, na Modré a Fun.

„Zima bohatá na sníh se chýlí ke konci. I když je na Bublavě sněhu stále dost, lyžování je už několik dní typicky jarní. A protože k závěru zimy patří již tradiční a oblíbený karneval na lyžích, zveme na něj už tuto sobotu od 10 hodin,“ řekl provozovatel bublavského skicentra Jiří Lhota. Návštěvníci se mohou těšit na osvědčený karnevalový program s hudbou, soutěžemi a cenami pro nejlepší masky, které mají v tento den lyžování v celém areálu zdarma. „Pokud nám počasí dovolí, počítáme s provozem areálu až do konce března,“ dodal.

Božídarské infocentrum včera ohlásilo, že v provozu je o víkendu vlek Za Prahou a vlek Hranice, a to od 8.30 do 16 hodin. Neděle bude posledním dnem lyžování v této sezóně.

Zavítat můžete ještě i na Plešivec, kde leží místy ještě až půl metru sněhu. V provozu jsou lanovky Modesgrund a Abertamy, sjezdovky č. 2, 4 a 6 a dětský park. Nadále zde platí 50% sleva na skipasy.

Na Klínovci panují ještě stále dobré podmínky pro ježdění. Těšit se můžete na více než 26 km sjezdovek. Víkend nabídne slunečné počasí a nulové čekací doby u lanovek a vleků.

V provozu jsou na Klínovci lanové dráhy Prima Express (A), CineStar Express (B), SUZUKI (C), Dámská (D), Štikovka (K) a dále vleky F a VL 500 a pojízdné pásy v dětských parcích. Provoz skibusu už je ale na všech linkách ukončen.