Do trojice moderních a největších skiareálů v Krušných horách se zařadilo skicentrum v horské Bublavě. Napomohlo tomu vybudování kilometrové sjezdovky z Bublavy do Stříbrné a výstavba sedačkové lanovky, která byla poprvé spuštěna loni v lednu. Díky novince se zejména o víkendech eliminují fronty u vleků. Těch má bublavský skiareál už sedm.

Letos návštěvníci hor uvítali největší novinku, kterou je přemostění silnice vedoucí k vrcholu Bleiberg. Ještě loni tam museli přibrzďovat a ujistit se, jestli zrovna nejede auto. Dnes je to minulostí. Komunikaci vlekaři zapustili o 1,2 metru hlouběji do země. Následně vybudovali 3,4 metru vysoké přemostění. „To je široké dvacet metrů, a tak lyžaři a snowboardisté pohodlně a bezpečně přejedou,“ uvedl bublavský vlekař Jiří Lhota. Samotná čtyřsedačková lanovka, nesoucí název Stříbrná, má potom přepravní kapacitu 1 650 lidí za hodinu.

Bublavští vlekaři si pohrávají i s myšlenkou dalšího rozšiřování současného skiareálu. Vybudováním mezivleků by se tak návštěvníci hor mohli dostat i do stříbrnského lyžařského areálu Lišák, kde by však muselo být také vybudováno umělé zasněžování. Vše je ale ve fázi úvah a závislé na finančních prostředcích.

Nicméně už nyní sedačková lanovka do skiareálu láká stovky vyznavačů zimních sportů. Víkend nebyl výjimkou. „Pamatuji si, kdy jsem tu byl před několika lety. Svézt jsem se mohl jen na dvou tratích. Dnes si můžu vybrat hned z několika a to mi vyhovuje. Navíc kilometrová trať má pěkný profil,“ řekl lyžař Zdeněk Potuhník z Kladna.

Podmínky pro sjíždění svahů na horách zůstávají i po vydařeném víkendu kvalitní. Bublava hlásí 55 cm sněhu. Stříbrná okolo 40 centimetrů a Kraslice 30 centimetrů. Právě tam se o víkendu letos poprvé rozjely vleky Krajka a Saporo.