Jeho účastníci si tak připomněli 104. výročí prvních zimních sportovních her, které se právě tady konaly. „S nápadem obnovit tuto tradici přišel Zdeněk Fridrich ze Ski klubu. První zimní sportovní hry v Bublavě pořádal 22. února 1914 Tělovýchovný spolek Lassalia Schwaderbach,“ přiblížil za Ski klub Bublava Miroslav Račko.

Účastníci čtvrtého ročníku tradičního závodu Aschberglauf v krušnohorské Bublavě.Zdroj: Repro Deník

Závod je složen ze tří disciplín, sprintu, obřího slalomu a skoku na lyžích, které lyžníci absolvují během sedmikilometrového pochodu mezi krušnohorskou Bublavou a vrcholem Aschberg. Podmínkou účasti je absolvovat závod v dobovém vybavení. „I přes letošní menší účast hodnotíme tuto akci velmi pozitivně. Své si užili i podporující diváci na trati, protože vidět lyžařské kreace závodníků bylo naprosto fascinující. Naštěstí jsme přežili všichni ve zdraví, i když například pády po skoku na lyžích moc bolely,“ zhodnotil závod Račko.

„Už nyní se těšíme na další ročník. Myslím, že je dobré si připomenout, že lyžování na Bublavě má hlubokou historii. Děkujeme panu Karpíškovi z hotelu Sport, že poskytuje zázemí pro závod, a miniareálu u Uweho za dobré občerstvení,“ poděkoval závěrem za organizátory ze Ski klubu Bublava.