Eliška a Miroslav Luskovi z Rotavy si ve čtvrtek řekli své ano v obřadní síni sokolovského zámku. „Jsme spolu už 16 let a ke svatbě nás, kromě jiného, zlákalo i magické datum,“ řekl ženich, který přijel spolu s nevěstou a ostatními svatebčany na obřad obří limuzínou.

V tamní obřadní síni nebyli jediní, kdo včera vstoupil do manželství. Další páry oddávala na sokolovské radnici starostka Renata Oulehlová.

Přestože byl všední den, své ano si řeklo hned šest párů. Tři při skromném úředním sňatku přímo na radnici, další tři páry pak při obřadu slavnostním v sokolovském zámku.

„Do stavu manželského takříkajíc doprovodila snoubence přímo na radnici starostka Renata Oulehlová, v obřadní síni sokolovského zámku zase oddával zastupitel města Vladimír Vlček. Co je však poměrně překvapivé, dosud žádný pár neprojevil zájem o svatbu v sobotu 22. února 2020. Jinak obecně svatby v únoru příliš netáhnou, oblíbenější jsou jarní a letní měsíce,“ konstatoval mluvčí sokolovské radnice Vladimír Meluzín.

Svatby hlásily i sousední okresy. Chebská matrika zaznamenala včera dva sňatky.

Novomanželé Eliška a Miroslav Luskovi z Rotavy se brali v obřadní síni sokolovského zámkuZdroj: Deník / Roman Cichocki

„U nás je také jedna svatba,“ potvrdila ve čtvrtek Dagmar Duchanová z matriky karlovarského magistrátu.

Numerologie říká, že datum, v němž se vyskytuje určité číslo hned několikrát, dokáže zásadně ovlivnit lidský osud. Opakující se číslice v magickém datu takzvaně vibruje a tyto vibrace následně utvářejí budoucnost.

Podle numerologů je klasickým případem právě datum čtvrtek 20. 2. 2020, ve kterém se číslice 2 opakuje celkem čtyřikrát. Dvojka symbolizuje sílu a odhodlání. Číslo dvě navíc řídí planeta lásky a krásy Venuše.

Numerologové tvrdí, že svatební termíny obsahující několik dvojek jsou vhodné pro budování trvalých svazků. Pro tak významný den, jakým je ten svatební, lidé často hledají data, která jsou pro ně nějakým způsobem výjimečná, či dokonce magická.

Pokud jde o lásku, planety budou v roce 2020 ve skvělém postavení, takže páry, které se rozhodnou říci si ano, mohou očekávat přímo karmické spojení. Datum také naznačuje oddanost, emoční stabilitu a naplnění posvátných smluv.