Dělat to bude, jak nejlíp umí, a to svým osobitým stylem kreslení omalovánek pro děti předškolního věku. Ty vydává městská policie v rámci projektu Bezpečná vycházka a navštěvuje s nimi tamní mateřinky.

„Zadali jsme Šimonovi 12 témat či okruhů, na které jsme chtěli děti v mateřských školách upozornit. Jde například o bezpečnost v dopravě nebo na dětských hřištích, ale i v domácnosti,“ říká preventistka MP Hana Procházková.
Děti se při vybarvování omalovánek také dozvědí, že nemají brát dárky od cizích lidí nebo jak nebezpečné mohou být ostré předměty. „Omalovánky používáme jako didaktickou pomůcku pro předškoláčky. Třikrát ročně navštíví strážník školku a jednou ročně navštíví děti nás v centru prevence. Společně si povídáme na téma bezpečnost, o tom, jak se chovat doma, venku, co dělat, když najdu odhozenou injekční stříkačku, a podobně,“ říká Procházková. Letos nechají vyrobit 250 kusů dětských omalovánek.

„Na omalovánkách jsem pracoval zhruba týden v kuse,“ říká Šimon. Jeho otec na něj vzápětí prozradil, že poté syn stejně nebyl spokojen se svým dílem a předělával a makal na omalovánkách dál a neustále je vylepšoval. Šimonovi poděkovalo na radnici vedení města i MP. Kromě dárků mu také náleží odměna 5 tisíc korun. Tu podle svých slov využije Šimon na lepší malířské potřeby či na pořízení lepšího mobilního telefonu.