Soutěž v pojídání chilli papriček byla součástí sobotního Hot rock festu, jehož první ročník pořádali v Březové na Sokolovsku. Jak název napovídá, nechyběla zde řada kapel, které spolu s prodejci grilovaných dobrot vytvořily skvělou atmosféru.

„Ochutnali jsme hamburgery, jsou výborné,“ konstatovala Sandra Kubíčková.

Zlatým hřebem byla soutěž v pojídání všeho pálivého. Deset odvážlivců vyfasovalo před soutěží mléko, rukavice a igelitový sáček, kdyby se jim udělalo nevolno. Postupně sice odpadávali, ale sklízeli obrovský aplaus. Poslední trojici označil moderátor za opravdu plechové huby. Zároveň však podotkl, že nad pořadateli nelze zvítězit. A měl pravdu. V devátém kole přiložili pod kotel a byl konec. Mezi deset odvážlivců usedla i jedna žena. Moc lidí by na ni asi nevsadilo, což byla chyba. Taťjana Kružík totiž vyhrála.

„Na soutěž jsem netrénovala, je má první. Já prostě jen miluji pálivé. U nás v pizzerii Sidonio děláme některé pokrmy pálivé. Když jsem viděla tolika chlapů, tak jsem si moc nevěřila,“ říká Kružík. A kdy jí bylo nejhůř? „Ke konci. To se mi točila hlava. Chtělo to vydýchat a chvilku počkat,“ dodala vítězka.