Aplikaci lze stáhnout zdarma do takzvaných chytrých telefonů. Náprava takovýchto upozornění od občanů je po zaslání fotky a místa podle úředníků radnice mnohem rychlejší.

„Občané k ohlášení takových situací využívají nejčastěji sociální sítě nebo internetovou rubriku Napište starostovi. Neuvědomují si ovšem, že takový postup nápravu zdržuje," potvrdila Pavla Sofilkaničová ze sokolovské radnice.

Aplikace Marushka Photo slouží k interaktivnímu hlášení událostí do mapového portálu města Sokolov. Jejím prostřednictvím lze poslat městu obrázek zajímavého místa, rozbitý chodník, rozsypanou popelnici či třeba autovrak, pořízený přímo na místě mobilním telefonem.

Město obdrželo stovky hlášení typu: černé skládky, rozbité dětské hřiště, sklo na stezce, špatné parkování, porucha parovodu, poškozené značky a další. Město pak zanese místo do mapy, kterou si může každý prohlédnout na adrese mapy.sokolov.cz. Zároveň se zde zájemce dozví nejen lokalitu, ale stav, v jakém je místo hlášené občany, popřípadě jak město situaci vyřešilo.

 Místo je zobrazené na mapě a úředníci vědí, kde přesně se nachází. Je prý dobré přidat i krátký text. Využívání aplikace navrhli pracovníci informatiky pro zrychlení řešení problémů. hlášení je anonymní.