„V současné době probíhají ukončovací práce na této vyhlídce. Jedná se o prvky, které musí schnout. Počasí toto trochu zpomalilo,“ uvedl dotační referent habartovského městského úřadu Josef Janura.

Zastřešená vyhlídka dostala jméno MASák. To podle zkratky názvu – MAS – Místní akční skupina. „Také se tak říká houbě, jejíž tvar altán připomíná,“ poznamenal Janura. Inspiraci pro stavbu vyhlídky si Habartov, díky starostovi Ivu Zemkovi, přivezl ze saského města Lengenfeld, se kterým Habartov v současné době intenzivně jedná o uzavření partnerství. „Vyhlídka vznikla i v reakci na96 % kladných odpovědí lidí, kteří odpovídali na anketní otázku na webových stránkách www.medard-lake.eu, zda by se jim líbil nápad postavit vyhlídky kolem budoucího jezera MEDARD ještě před jeho napuštěním,“ uvedl Janura.

MASák stál zhruba 110 tisíc korun a celkové náklady zaplatilo město Habartov ze svého rozpočtu a z prostředků Místní akční skupiny Sokolovsko.

Součástí vyhlídky bude i informační tabule s názornou mapou budoucího jezera MEDARD. Pro výstavbu vyhlídky MASák zvolilo město Habartov místo na odbočce k bývalým dílnám dolu Libík, tedy naproti samoobsluze na Kluči. „Důvodem k výběru tohoto místa je skutečnost, že jde o jedno z nejvyšších míst, ze kterého je dobrý výhled na velkou část budoucího jezera, a navíc kolem vyhlídky povede páteřní cyklostezka. Na tu se budou napojovat odbočky do Citic nebo do Krajkové. Věřím, že se vyhlídka MASák stane hojně navštěvovaným místem, ze kterého budeme moci sledovat přeměnu „měsíční“ krajiny na krajinu, která se stane vyhledávanou turistickou destinací nejen našeho okresu, ale i celého kraje,“ doplnil Janura.